Roben, Wienerberger – popularni producenci klinkieru

Płytka klinkierowajest jednym z materiałów stosowanych na elewacjach i innych powierzchniach na zewnątrz budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji cegły klinkierowej sprawia, że równie dobrze radzi sobie z ekstremalnymi temperaturami, co wilgocią lub uszkodzeniami mechanicznymi. Planując użycie tego materiału w swoim domu warto jednak poznać najważniejszych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ofercie tych przedsiębiorstw.

Producenci klinkieru – CRH, Wienerberger, Roben

Liderem na światowych rynkach w produkcji klinkierów jest firma Roben z Belgii. Cegła klinkierowa Roben jest obecna od 160 lat na budowach całego świata. Cegła Roben jest ceniona ze względu na różnorodność oraz wytrzymałość. Inna znana firma produkująca klinkier, Wienerberger powstała w Austrii na początku XIX wieku, zaś w Polsce na rynku funkcjonuje od połowy lat 90-tych. Cegła klinkierowa Wienerberger w budownictwie jest znana dzięki innowacyjności rozwiązań użytych w jej produkcji. CRH – kolejny producent klinkieru, to znana irlandzka firma. W gronie najważniejszych producentów klinkieru znalazła się Firma z Polski. Klinkier Przysucha należy do najstarszych produktów polskich tego typu – jest on obecny na rynku od prawie pół wieku.

Rodzaje klinkieru

Producenci klinkieru oferują jego przeróżne modele – dzięki temu bez trudu dobierzemy modele odpowiednie do naszych potrzeb. W salonach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier ręcznie formowany, przeznaczony przede wszystkim do renowacji zabytkowych budynków, jak i maszynowy, który dzięki równej powierzchni doskonale sprawdzi się w nowoczesnych projektach.