Roleta okienna – w jakim wnętrzu się sprawdzi?

Rolety okienne, ścienne lub sufitowe pojawiają się co sezon pośród trendów na modne i nowoczesne urządzenie wnętrza. Siłą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie, jak również mnogość kolorów i wzorów. Czy to rozwiązanie sprawdzi się w każdym wnętrzu?

Kolorowe rolety okienne – jak je dobrać do wystroju mieszkania?

Dobry producent ma w swojej ofercie kilkanaście, a nawet więcej wariantów kolorystycznych rozmaitych typów rolet okiennych. Rolety dzień noc, mini i zebra są dostępne w bogatej palecie barw.
Wybierz odcień zbliżony do Twojego pokoju bądź zdecyduj się na barwę w kolorze przeciwnym do mebli, ścian i dodatków. Bezpieczne kolory, które z reguły się sprawdzą, to beże, czerń, szarość oraz biel. Szczególnie szarość jest efektowna i elegancka, a przy tym optycznie powiększa i pięknie rozświetla pomieszczenia.

Rolety okienne – warto znać ich typowe wymiary

Wymiary standardowych rolet okiennych mierzone są według stosunku szerokość do wysokości. Przedsiębiorstwa produkujące rolety oferują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu cm szerokości i od stu szesnastu do dwustu trzydziestu cm wysokości. Tego typu rolety dopasowane są do okien o typowych rozmiarach.

Rolety okienne na wymiar

Dla osób, które pragną założenia rolet, ale mają okna w nieszablonowym rozmiarze, świetnym wyborem są rolety okienne wytwarzane na wymiar. Jeśli więc sprzedawane w sklepach rolety nie pasują wymiarami do Twoich okien, to innym pomysłem jest roleta ścienna, sufitowa albo usługa nieodpłatnego przewężenia rolet.