Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Zobacz, gdzie kupić środki dezynfekcyjne

Profesjonalne środki dezynfekujące pomagają zachować czystość przeróżnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są wykorzystywane? Czemu warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji – zawartość i działanie

Spotykane na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie szkodliwych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na zdrowie człowieka. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne drobnoustroje. W skład środków antyseptycznych na ogół wchodzi poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, jak również dużo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), płyny w sprayu oraz żele.

Zastosowanie środków dezynfekujących

Środki antyseptyczne używane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w kuchniach, na stołówkach czy w placówkach medycznych, gastronomicznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, podłóg, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu sztućców, krajalnic, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dostosowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]