Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

Dowiedz się więcej o kapsułkach do ekspresu na https://cafessima.pl

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się również ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie sporządzoną wybieramy się na ogół do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie przeróżnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do kawy? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki z kawą to również nie jest duży koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przyrządzać w domu za niecałe 1,40 zł. Koszt waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zwykle ok 15%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich znaczną zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Współcześnie do wszystkich modnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Nasze dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]