Sposób na nudne pluszaki – przytulanki od artysty

Doskonale się prezentują, pobudzają wyobraźnię i mają mnóstwo dodatkowych zalet. Przytulanki – bo o nich mówimy – to dla wszystkich nas symbol czasów młodości. Jak się dowiadujemy, cenią je też terapeuci, którzy zauważyli to, że te zabawki doskonale rekompensują nieobecność mamy w czasie początkowych nocy bez najbliżej osoby, zaś w następnym okresie stają się ich najlepszym kumplem i pomagają w nauczeniu dziecka odpowiedzialności. Przytulanki są różnorodne obecnie bardziej niż wcześniej – na rynku sprzedawanych jest wiele ich typów, ale nie zawsze okażą się dla dziecka jednakowo bezpieczne. Jak zatem znaleźć te właściwe?

Który materiał będzie najbardziej odpowiedni na przytulanki?

Wielu z nas myśli, że każde przytulanki sprzedawane na rynku będą odpowiednie dla ich malucha. To źle, bo najtańsze maskotki produkowane są niekiedy z materiałów, które nie są przyjemne w dotyku, a u poszczególnych dzieci mogą wywoływać zmiany uczuleniowe. By podobnych problemów uniknąć, warto kupować przytulanki zrobione z naturalnych materiałów (między innymi lnu lub polaru) lub syntetycznych materiałów, mających niezbędne atesty i zgodne z normami UE.

Przytulanki z pracowni rzemieślnika

Jednak istotny będzie tak sam surowiec, jak i wygląd przytulanki. Sporo sprzedawanych w sklepach pluszaków przypomina postaci z najbardziej popularnych wśród dzieci bajek, ale warto postawić na niebanalne, ręcznie robione przytulanki z rzemieślniczych pracowni. Przywodzą one na myśl pluszaki, jakie większość z nas pamięta z okresu przedszkola, a oprócz tego są zwykle dużo staranniej zrobione niż produkowane masowo zabawki sprzedawane w dyskontach.