Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Jeśli chcesz zamówić sztylpy, odwiedź ten adres

Według wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Czym się charakteryzują czapsy i sztylpy jeździeckie

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży zazwyczaj znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wykonane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się znacznie niższą ceną. Są zatem zalecane dżokejom z okrojonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc także jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]