Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Dalsze informacje o kasku jeździeckim

Jazda konna należy do tych dziedzin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu sporą wysokość i prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa dostępne są dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednakże tak dobrej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi atestami, a także umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask do jazdy konnej nie powinno się także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]