Ubieraj się modnie – sukienka rozkloszowana

Sukienka jest chyba najbardziej kobiecym rodzajem odzieży. Większość kobiet bez wątpienia ma w swojej szafie przynajmniej kilka rodzajów sukienek doskonałych na najróżniejsze okazje. Na chwilę obecną bardzo popularna jest sukienka rozkloszowana, która jest idealnym wyborem dla pań o bardzo różnej figurze.

Sukienka rozkloszowana – jakie ma cechy charakterystyczne?

Sukienka rozkloszowana to przede wszystkim leżąca dość blisko ciała górna część – tkanina przylega do sylwetki, a w konsekwencji mocno uwydatnia jej linię. Mniej więcej już od wysokości bioder sukienka zaczyna się poszerzać. Dzięki temu nie przylega mocno ud, co w efekcie ich nie akcentuje. Przeważająca ilość sukienek rozkloszowanych zakończona jest tuż przed kolanem – pięknie podkreślają one więc nogi, ale jednocześnie nie powodują, że stylizacja prezentuje się frywolnie. Być może dlatego sukienki rozkloszowane cieszą się ostatnio rosnącym zainteresowaniem.

Sukienka rozkloszowana – kto może ją założyć?

Ten rodzaj sukienki spodoba się właścicielkom szerokich bioder oraz masywnych ud. Sukienka rozkloszowana świetnie ukrywa mankamenty sylwetki, podkreślając odpowiednio kształty ciała powyżej talii. Wielu stylistów rekomenduje sukienki rozkloszowane również kobietom, których figura charakteryzuje się mocnymi ramionami. Szeroka dolna część sukienki sprawia wszak, że sylwetka zyskuje wyważone proporcje. Jeśli jeszcze w talii sukienki rozkloszowanej znajdzie się pasek lub element z tkaniny o ciemniejszej barwie, to sylwetka nabierze niezwykle atrakcyjnego kształtu klepsydry. Sukienek tego rodzaju powinny jednak wystrzegać się kobiety ze znaczną nadwagą. Sukienka rozkloszowana świetnie prezentuje się dobrze zarówno na oficjalnych wyjściach, jak i nieco luźniejszych imprezach – wszystko zależy od barwy tkaniny, z której została zrobiona. Na chwilę obecną tego rodzaju sukienki dostać można nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też w sklepach oferujących sprzedaż online. To ostatnie wyjście to same zalety – sklep internetowy ma zazwyczaj wyjątkowo szeroki wybór, a zamawiana sukienka dostarczana jest pod wskazany adres. Do tego w takich sklepach liczyć można na również duże rozmiary, których zazwyczaj w sklepie tradycyjnym po prostu nie ma.