Wypadające włosy – to się leczy! Kup szampon przeciw łysieniu

Łysienie jest problemem wielu mężczyzn. Potrafi rozpocząć się nawet w młodzieńczym wieku, choć zwykle pojawia się około 30 roku życia. Zazwyczaj odpowiadają za to androgeny, bo przekształcając się w DHT niszczą cebulki włosów. Mężczyźni, którzy nie są w stanie pozostać biernymi, na szczęście nie muszą się poddawać. Pomocne okażą się na przykład szampony przeciw łysieniu, które dostępne są w niemal wszystkich drogeriach. Czy opłaca się je wybrać?

Szampon przeciw łysieniu – z czego receptura

Szampony przeciw łysieniu dostarczają substancje, które uszkadzają metabolizm androgenów i przez to pozwalają uniknąć wypadania włosów. Taki wpływ mają między innymi dutasteryd i finasteryd. Warto natomiast pamiętać, że obie substancje wpływają na gospodarkę hormonalną – są również używane do kuracji pierwszych objawów powiększenia prostaty. Z tej przyczyny nie powinny używać ich kobiety, u których potrafią spowodować schorzenia hormonalne.

Jak działa szampon przeciw łysieniu?

Nie wolno zapominać, że leczenie, w którym stosowany jest szampon przeciw łysieniu powinna przebiegać przynajmniej 12 miesięcy. W przeciwnym razie nie przyniesie spodziewanych rezultatów, zaś łysienie będzie nadal postępować. Wspomniane substancje nie zregenerują też zniszczonych cebulek – mogą tylko zapobiec wypadaniu następnych. Kurację wykorzystującą szampon przeciw łysieniu najlepiej więc rozpocząć, jeśli wypadanie włosów właśnie się zaczyna, a luki są jeszcze niewielkie.