Wyposażenie każdej mamy – aspirator do nosa

Katar u małych dzieci to dość powszechna, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie spać ani jeść, gdy doskwiera im zalegający katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie wydzieliny jest tak ważne?

Gromadzący się katar może prowadzić do powikłań, a po zakażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w poważniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, przesuwa się po ściance gardła podrażniając je. Bakteryjny, żółtozielony katar jest zagrożeniem dla płuc i oskrzeli.

Jak można odciągać katar Gruszka czy aspirator do nosa?

Jest kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wkładanej do nosa, którą następnie uciskamy. Tworzące się podciśnienie zasysa katar do gruszki. Inną metodą jest aspirator na wdech rodzica. Aktualnie sporą popularnością cieszy się natomiast skuteczny i bezpieczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa do odkurzacza

To rozwiązanie może wywoływać zdumienie wielu rodziców. Tymczasem jest to o wiele wydajniejszy sposób niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, pasuje do większości odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Warto pamiętać, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, powinien być stosowany po uprzednim rozrzedzeniu wydzieliny 0,9% roztworem soli. Po usunięciu kataru należy zadbać o nawilżenie podrażnionej przez wydzielinę błony śluzowej nosa dziecka. Katarek do odkurzacza występuje w trzech wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) oraz Complete (60 zł).