Zalety rolet podgumowanych

W upalne dni roku Twój dom nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę czy upalne lato przed wyjściem z mieszkania zasłoń okna roletą podgumowaną i po powrocie rozkoszuj się nienagrzanym, wychłodzonym pomieszczeniem, idealnym do wypoczynku. Ten model rolety w pełni nie przepuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W których wnętrzach sprawdzi się najlepiej? Sprawdziliśmy.

Zalety rolety podgumowanej

Główną zaletą rolet podgumowanych jest to, że powodują one stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia. Gruba guma na rolecie nie dopuszcza światła do pokoju, z tego powodu wnętrze się nie nagrzewa. Szczególnie w sezonie letnim utrzymanie w pomieszczeniach optymalnej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie posiadasz klimatyzatora, to wybierz ten rodzaj rolety. Rolety podgumowane zwykle są wykorzystywane we wnętrzach, takich jak łazienka czy kuchnia, ale również w mocno nasłonecznionych pokojach. Nie ma przeciwwskazań, żeby były ozdobą Twojego salonu lub sypialni.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Rolety podgumowane zazwyczaj dostępne są w wersji produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli poszukujesz przesłony do nasłonecznionego bądź silnie przeszklonego wnętrza, to ten model spisze się doskonale. Także pokoje, w których potrzebujesz spokoju lub pełnego zaciemnienia, takie jak sypialna, gabinet oraz salon, to znakomite pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do innych detali wnętrza lub wybierz model w pełnym kontraście do reszty. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem pomieszczenia, jakkolwiek wszystko jest zależne od Twojej kreatywności i koncepcji ich aranżacji.