Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Sprawdź realizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, czyli shuttersy, kojarzą się zazwyczaj z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Jednak ten moduł zabezpieczenia okna można użyć również w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym doskonale wyglądające rozwiązanie, które w wielu przypadkach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne zastosowanie

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy zauważalnie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu pięknie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości, a także spędza się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Z tej przyczyny wypada zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale także przytulny. Opcja wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła przenikającego do wnętrza, co umożliwia np. lekkie jego ściemnienie, gdy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego zaciemnienie, gdy mamy ochotę zobaczyć film.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Opcja regulacji przenikania światła do wnętrza jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak również z innego powodu – za ich sprawą można efektywnie regulować temperaturę wnętrza, która ma wszak niebagatelny wpływ na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów latem łatwiej jest zachować chłód w sypialni, z kolei w trakcie zimy o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Na dodatek takie okiennice efektywniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla alergików. Zbiera się na nich mniej kurzu niż w fałdkach firanek, a ich konserwacja jest bardzo łatwa i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się również w pokoju dziecka, w kuchni oraz w łazience.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]