Nanotechnologiczna powłoka hydrofobowa

Wilgoć jest zabójcza dla prawie wszystkich materiałów. Na tkaninach pojawiają się się przez nią pleśnie oraz bakterie, a te w krótkim czasie sprawiają, że surowiec okazuje się się nieprzydatny do użycia. Równie niebezpieczna potrafi okazać się też dla stali – znacznie przyspiesza wszak rdzewienie. Właśnie dlatego istotne jest to, by zabezpieczyć powierzchnie wrażliwych narzędzi przed jej złym wpływem. Pozwalają na to najróżniejsze środki impregnujące, ale nie wszystkie są efektywne. Jak więc znaleźć ten, który trafi w nasze oczekiwania? Która powłoka hydrofobowa okaże się najodpowiedniejsza? O czym powinniśmy wiedzieć przy jej poszukiwaniach?

Powłoka hydrofobowa – najistotniejszy jest surowiec

Jak nietrudno stwierdzić, powłoka hydrofobowa musi być przystosowana do surowca, który ma zabezpieczać. Odmienne składniki mają środki przeznaczone do stali, inne zaś do impregnacji tkanin. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele różnych środków – od tych zabezpieczających tkaniny, przez powłoki hydrofobowe do drewna, aż po środki, które można stosować na przedmiotach szklanych. By okazały się efektywne, powinniśmy oczywiście pamiętać, że należy nakładać je na oczyszczone i wysuszone powierzchnie – w przeciwnym razie nie będą bowiem skuteczne.

Innowacyjna powłoka hydrofobowa

Powłoki hydrofobowe produkowane są obecnie z innowacyjnych składników. Dobrze postawić na produkty opracowane w myśl nanotechnologii – wytwarzające niewielkie warstwy substancji, która odpycha wilgoć. Nowoczesne powłoki hydrofobowe muszą być również w 100% wytrzymałe na wpływ promieni słonecznych, gdyż większość zabezpieczanych materiałów jest codziennie na nie narażonych. To spowoduje również, iż tkaniny, na które będzie zaaplikowana powłoka hydrofobowa będą chronione przed blednięciem powstałym w wyniku oddziaływania promieniowania słonecznego.