Co zyskasz dzięki lampom tylnym diodowym?

Z uwagi na to, iż nie rozświetlają drogi przed autem, awarie lamp tylnych bywają często lekceważone przez kierowców. To duży błąd, bo to od nich również w największym stopniu zależne jest nasze bezpieczeństwo na drodze. Należy zatem dowiedzieć się, jak dbać o lampy tylne – diodowe czy z tradycyjną żarówką. Tym bardziej, że prędkie stwierdzenie najczęstszych usterek nie przysporzy nikomu najmniejszych trudności, natomiast pozwoli na uniknięcie różnych, być może poważnych, wypadków. Jak więc dbać o swoje lampy tylne?

Większa żywotność lamp tylnych diodowych

Wiele problemów jest skutkiem zabrudzenia osłon – w podobnych sytuacjach powinniśmy jedynie je wyczyścić. Warto dbać o czystość lamp tylnych często – tak bardzo poprawimy bezpieczeństwo na drodze. Istotne okazują się również regularne wymiany żarówek – pamiętajmy, że powinniśmy robić to parami. Unikajmy natomiast lamp bez homologacji – ich wykorzystanie nie tylko nie zwiększy widoczności na drodze, ale także może owocować dotkliwymi mandatami.

Lampy tylne – dlaczego warto?

Choć parę sezonów temu lampy tylne diodowe uznawane były za dziwną nowość, obecnie są naprawdę popularne u właścicieli aut. Ich moc jest porównywalna do wielu lamp halogenowych, a pobierają znacznie mniej prądu. Ważna jest również cechująca je duża niezawodność – działają dłużej od przeciętnych reflektorów starego typu. Wykazują jednak minusy – tylne ich części intensywnie się nagrzewają, więc konieczne będzie także założenie systemów chłodzących. Osoby pragnące zamienić tradycyjne lampy tylne na diodowe, mogą zaopatrzyć się nie w specjalistycznych sklepach motoryzacyjnych, gdzie oferowane są oryginalne części dla danych marek aut, jak również ich wersje alternatywne.