Internetowy sklep z wycieraczkami płaskimi

Podczas intensywnych opadów na szybie samochodu pojawiają się utrudniające jazdę smugi? Już pora kupić nowe wycieraczki – dotychczas używane widocznie są już zużyte. W miejsce przegubowych warto kupić wycieraczki samochodowe płaskie. Nie wiesz z jakiego powodu? Zapoznaj się z naszym artykułem.

Kompatybilność wycieraczek samochodowych płaskich

Warto wiedzieć, iż w wiekowych autach zazwyczaj nie można założyć płaskich wycieraczek. Zanim je nabędziesz koniecznie upewnij się, czy konkretne wycieraczki samochodowe płaskie są przeznaczone do posiadanego przez ciebie samochodu. Kiedy nie znajdziesz go na liście producenta, możesz kupić któryś z typów stworzonych dla wozów wyposażonych w pióra przegubowe.

Mocne strony wycieraczek samochodowych płaskich

Prosta konstrukcja sprawia, że psują się rzadziej od tradycyjnych produktów. Dopasowane do kształtu szyby pióra dokładniej odprowadzają wodę. Są najlepsze w ciężkich warunkach – dobrze znoszą duży wicher i mróz. Swoje właściwości tracą również znacznie wolniej – często eksploatowane wycieraczki samochodowe płaskie trzeba wymieniać tylko co sześć miesięcy.

Długie życie wycieraczek samochodowych płaskich

Żywotność piór jesteśmy w stanie przedłużyć nawet o parę miesięcy, jeśli nie zapomnimy, by utrzymywać je w czystości. Dobrze też uważać na woski wykorzystywane do czyszczenia karoserii. Wycieraczki samochodowe płaskie niedobrze reagują na dłuższy zastój – nawet w sprzyjających warunkach powinniśmy zatem od czasu do czasu pozwolić im popracować.