Jak przewieźć kilka rowerów? O bagażniku na hak

Potrzebujesz bagażnika rowerowego na hak 3 rowery? Wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Platformy-rowerowe/66.

Budowa tras rowerowych nie tylko w największych aglomeracjach, ale także w licznych miasteczkach turystycznych w Polsce i za granicą spowodowała, że pakując się na wakacje chcemy zabrać dodatkowo rower. Gdy podróżujemy sami, a przy tym nasz rower się składa, można zagospodarować dla niego miejsce w bagażniku samochodu. Trudności pojawiają się, jeśli podróżujemy całą rodziną i chcemy zmieścić gdzieś trzy lub cztery rowery. W takim przypadku należy skorzystać z platformy rowerowej na hak.

Jak platforma rowerowa na hak wpływa na kierowanie samochodem?

Rowery można przewieźć na platformie rowerowej montowanej na haku bądź na dachu samochodu, instalując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Tak pierwsza, jak i druga opcja umożliwia transport aż do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są mniej kosztowne, jednak mają też nieco wad. Umocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, może być dużą uciążliwością szczególnie dla niewysokich osób. Oprócz tego ustawienie roweru na bagażniku dachowym zmienia wysokość samochodu, i choć z reguły nie jest to przeszkodą w czasie przejazdu pod niskimi bramami, kładkami dla pieszych czy mostami, to wpływa na sterowność auta ze względu na to, iż mocniej reaguje on na powiewy wiatru. Natomiast platformy rowerowe zakładane na hak wydłużają auta, toteż osoby nimi kierujące muszą zachować wyjątkową ostrożność podczas parkowania tyłem oraz cofania pojazdu. Jednoślady wiezione na platformie nierzadko także sterczą poza obrys samochodu, a to może przeszkadzać w wymijaniu innych pojazdów na wąskich ulicach.

Zanim kupisz bagażnik rowerowy oszacuj ile rowerów chcesz wozić

Postanawiając o nabyciu bagażnika rowerowego na hak powinno się najpierw uwzględnić kilka kwestii. Nie jest to tani sprzęt, dlatego powinno się już na początku wiedzieć ile jednośladów docelowo będziemy chcieli transportować. Platforma rowerowa od cenionego producenta, np. od Thule, posłuży nam wiele lat i jeśli kupujemy ją z myślą o rodzinnych wypadach, trzeba postawić na taką, na której zawiesimy 3 czy też 4 jednoślady. Drugim istotnym czynnikiem jest sprawdzenie całkowitego ciężaru rowerów – przed zamówieniem platformy trzeba zweryfikować czy uniesie ona ciężar jaki planujemy na niej zawiesić. Dowiedzmy się również jak dopinane są rowery do bagażnika na hak. Więcej uchwytów utrzymujących jednoślad na miejscu minimalizuje szanse na jego przemieszczenie się w czasie przewozu, zagrażające możliwym wgięciem karoserii. W przypadku wątpliwości, jaki bagażnik na rower kupić, polecamy zwrócić się po wskazówki do przedstawiciela sklepu posiadającego w ofercie takie akcesoria.

Nasze dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]