Reflektory – jak o nie dbać?

Jeśli światła tylne do stworzone zwłaszcza do polepszenia bezpieczeństwa na drodze, to reflektory mają znacznie więcej zastosowań. Nie tylko informują innych kierowców o naszej obecności na drodze, ale również nocą oświetlają drogę poza miastem – w dużym stopniu zależne jest więc od nich bezpieczeństwo pasażerów. Powinniśmy zatem odpowiednio o nie zadbać – znacznie zminimalizujemy tak prawdopodobieństwo wypadku w nocy. Jak zagwarantować ich solidność? Jak na bieżąco wykrywać wszelkie usterki?

Reguluj lampy przednie

Efektywność reflektorów zależy w szczególności od ich prawidłowego ustawienia. Jednak mała część kierowców o to dba, a niektóre badania mówią, że tylko jeden na stu posiada prawidłowo ustawione światła. Samodzielne ustawienie reflektorów rzeczywiście potrafi spowodować pewne trudności, ale jeśli nie umiemy zrobić tego bez pomocy specjalisty, należy wybrać się do warsztatu. Pamiętajmy, iż częste dbanie o reflektory zwiększa nie tylko bezpieczeństwo, ale też komfort kierowania samochodem.

Przyczyny usterek lamp przednich

Warto poza tym wiedzieć, że przyczyną usterek lamp przednich w samochodzie może być coś innego. Złe odprowadzanie wody potrafi skutkować ich parowaniem, które przecież bardzo obniża ich jakość. Lampy przednie będą słabiej działać także, kiedy uszkodzony będzie odbłyśnik. W podobnych przypadkach dobrym pomysłem okaże się zakup nowego zestawu lamp przednich. W sklepach motoryzacyjnych można kupić zarówno oryginalne podzespoły do danego modelu samochodu, jak i ich wersje alternatywne.