Najładniejsze miejsca w Małopolsce

Atrakcje w Małopolsce. Uzyskaj więcej wiadomości.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu wyraźne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca warto odwiedzić? Prezentujemy ciekawe, legendarne oraz nieznane, jednak z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce / Piękne, choć nieznane miejsca w Małopolsce / Najładniejsze mało znane miejsca w Małopolsce / Mało znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotkamy tłumy, jednak czy znasz te mniej kultowe oraz nieznane miejsca w Małopolsce, jakie należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, lecz jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Aczkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich czarowny krajobraz – przy odpowiedniej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najlepiej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak godne uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest nadzwyczaj poetyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Śliczne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy właściwie tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają hobbystów wspinaczki, nie wyłącznie laików, ale również uznanych alpinistów i himalaistów.