Najlepsze ośrodki na narty w Austrii

Austria to kraj, który olśniewa wspaniałymi górskimi pejzażami, możliwością jazdy na nartach po świetnie przygotowanych stokach, a także aktywnego wypoczynku. Planujesz ferie w Austrii? Sprawdź, jakie atrakcje czekają na turystów!

Narty w Austrii – trasy dla niedoświadczonych i zaawansowanych

Jakie są najczęściej odwiedzane kurorty w Austrii, do których co roku zjeżdżają tysiące osób spragnionych aktywnego wypoczynku? Bez wątpienia warto odwiedzić Shuttdorf, ośrodka zlokalizowanego w regionie Ziemi Salzburskiej. Stąd szybko trafisz do ośrodka narciarskiego Zell am See oraz przepięknego zbiornika wodnego Zeller See. Dla turystów przygotowano wspaniałe atrakcje – stoki narciarskie, gdzie możesz potrenować swoje umiejętności, ale również liczne baseny. Najpopularniejsze kurorty Ziemi Salzburskiej to Zauchensee, Alpendorf oraz Flachau. Każdy miłośnik sportu znajdzie coś dla siebie również w okolicach Tyrolu. Szczególnie polecamy położoną w dolinie Otzal miejscowość Solden, w której znajdują się trasy przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Czeka tu na Ciebie również wyciąg dla dzieci, tor saneczkowy i restauracje.

Narty w Austrii – zobacz wyścigi psów

Tyrol to także ośrodek sportowy Nauders, który liczy 120 km tras zjazdowych. Warto przyjechać tutaj w okresie ferii zimowych, z uwagi na liczne atrakcje dla najmłodszych miłośników sportu. Wiele kurortów w Austrii umożliwia uprawianie sportu nie tylko zimą. Masz ochotę na dodatkowe atrakcje? W okolicy Zell am See będziesz mógł zobaczyć rozgrywki hokeja na naturalnym lodowisku i wyścigi psich zaprzęgów. Masz ochotę na odpoczynek od stoku? Świetnym sposobem na urozmaicenie wyjazdu jest zwiedzanie zamku w Kaprun, a także innych fascynujących miejsc. Narty w Austrii to doskonały sposób na niezapomniany urlop!