Badania wysokościowe. Kto będzie miał problemy?

Na http://www.badaniabielsko.pl zamówisz badania wysokościowe Bielsko Biała

Wielu czytelników pracę na wysokości utożsamia zwłaszcza z opieką nad kominami czy myciem okien w wysokościowcach. W myśl uchwalonych w naszym kraju przepisów są to zaś wszelkie prace wykonywane na wysokości przekraczającej jeden metr. W przypadku, gdy działania prowadzone są co najmniej 3 metry nad poziomem gruntu, niezbędne jest natomiast zaliczenie lekarskich badań wysokościowych. Na czym więc one polegają? W których przychodniach są wykonywane? Jakie schorzenia powodują, że nie zaliczymy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe – w której placówce?

Badania wysokościowe możemy wykonać odwiedzając placówkę medycyny pracy, w której otrzymamy skierowania na badania lekarskie. Po ich przejściu – jeśli rzecz jasna wyniki będą pozytywne – otrzymamy orzeczenie umożliwiające podjęcie pracy na wysokościach. Bywa jednak, że na wykonanie badań wysokościowych nie mamy wiele czasu – w podobnych sytuacjach najlepiej postąpimy wybierając się sami do laryngologa, neurologa i okulisty w celu przeprowadzenia badań, zaś potem przedstawiając je w przychodni medycyny pracy, jakkolwiek najrozsądniej zgłosić się na badania w specjalistycznej poradni.

Jak przebiegają badania wysokościowe?

Badania wysokościowe muszą wykryć choroby, które powodują, że praca na wysokościach staje się ryzykowna. Do kluczowych tego typu chorób zaliczają się w szczególności padaczka i zaburzenia równowagi, wady wzroku (a konkretnie – konieczność noszenia okularów (mimo że możemy to wyeliminować stosując soczewki kontaktowe), a także niedowidzenie. Specjalista ma prawo też odmówić wystawienia zaświadczenia, jeżeli mamy zaawansowaną cukrzycę lub walczymy z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy wykonywać co 36 miesięcy, natomiast osoby które ukończyły 50 rok życia – co dwanaście miesięcy.

Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]