Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Sprzątanie piwnicy albo strychu, prace w ogrodzie, budowa czy też przebudowa domu, remont mieszkania – co łączy te, na pierwszy rzut oka kompletnie niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy odwieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, gdy nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich wypadkach najrozsądniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferująca go firma usługowa zapewnia klientowi kontener o pojemności dostosowanej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Kontenerowy wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zapewnić transportu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest także chętnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. Zimą to także najlepsza metoda na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z parkingów, trawników, boisk czy dróg wewnętrznych.