Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o nieszczelnych oknach, znajdziesz na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/

Na komfort domowników w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i zimnem, a także izolują go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale też i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]