Dlaczego warto zainwestować w szkolenie z rozwoju osobistego

Rozwój osobisty jest współcześnie niezwykle popularnym zagadnieniem. Stale pojawiają się nowe kursy, których słuchacze mogą w końcu rozwinąć umiejętności miękkie. Na czym polega szkolenie z rozwoju osobistego i z jakiego powodu tak wiele osób korzysta z takich kursów?

Szkolenie z rozwoju osobistego – dla kogo są przeznaczone

Tzw. umiejętności miękkie, takie jak motywacja, empatia czy kreatywność są bardzo istotne nie tylko na rynku pracy, ale również w kontaktach interpersonalnych. Mają one olbrzymie znaczenie – porównywalne z umiejętnościami twardymi, takimi jak fachowa wiedza i prawo jazdy. Coraz częściej nawet przesądzają o sukcesie na rynku pracy. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na wzięcie udziału w szkoleniu z rozwoju osobistego. Na rynku istnieją także kursy dedykowane samym trenerom, które pozwalają zdobyć merytoryczną wiedzę, jak również rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Podczas szkoleń poruszane są kwestie takie jak proces grupowy oraz analiza potrzeb szkoleniowych, co bardzo przydaje się w codziennej pracy trenera.

Szkolenie z rozwoju osobistego – sesje integracyjno-relaksacyjne i case study

Kompleksowe kursy dla trenerów gwarantują najlepsze przygotowanie do pełnienia tej profesji. Podczas szkolenia mentorzy wykorzystują przeróżne metody, np. sesje integracyjno-relaksacyjne, sesję z komentarzem czy pracę protagonistyczną, dzięki czemu praca uczestników przynosi o wiele lepsze rezultaty. Innowacyjne metody gwarantują, że nauczysz się nie tylko treningu interpersonalnego, ale również będziesz stanowić inspirację dla swoich kursantów. Szkolenie z rozwoju osobistego pozwoli Ci także opracować niepowtarzalny charakter pracy, który wypromuje Twoje usługi. Nie bez znaczenia jest także poszerzenie kontaktów w środowisku innych mentorów. Po szkoleniu otrzymasz kompleksowy zestaw materiałów edukacyjnych, który na pewno przyda się w codziennej pracy coacha.