Jak wybrać miejsce na wesele?

Potrzebujesz zlecić organizację przyjęć weselnych w Krakowie? Kliknij w to miejsce.

Ceremonia ślubna i następujące po nim wesele to wydarzenie, o którym rodzina narzeczonych i zaproszeni goście będę mówić przez wiele kolejnych miesięcy, a czasem nawet lat. Jeżeli młoda para zdecyduje się na wyprawienie przyjęcia dla ogromnej ilości gości, jednym z pierwszych wyzwań, któremu będzie musiała stawić czoło, jest wybranie najlepszego lokalu na wesele, w którym uczestnicy spędzą ten ważny dzień w najlepszych warunkach.

Lokal na wesele – zwróć uwagę na jego pojemność i dystans od kościoła

Szukając sali na wesele nowożeńcy musi rozważyć kilka znaczących czynników. Na początek musi ustalić ilość zaproszonych gości, żeby być pewnym, iż w wybranej sali weselnej bez przeszkód znajdzie się wystarczająco przestrzeni dla każdego. Zaproszeni muszą mieć swoje miejsce ich przy stoliku, ale ważne jest także, by mieli gdzie tańczyć. Ponadto nowożeńcy powinni zwrócić uwagę na to w jakiej odległości od kościoła położona jest sala weselna oraz czy droga do niej będzie łatwa. Jeżeli na ślub poproszona jest rodzina i znajomi mieszkający w innym mieście, warto szukać lokalu na wesele, w pobliżu którego znajduje się rozbudowana baza noclegowa. Kolejnym zagadnieniem jest sama organizacja przyjęcia ślubnego, czyli przygotowanie menu, udekorowanie sali i zamówienie zespołu muzycznego oraz obsługi kelnerskiej. Takie zadania mogą przekroczyć możliwości pary młodej, stąd warto skorzystać z oferty domów weselnych, które świadczą asystę w obszarze wszechstronnej organizacji przyjęcia weselnego.

A może zabawa weselna w pałacu?

Narzeczeni z południa Polski, głównie z okolic Krakowa, mogą zaplanować wesele w bardzo malowniczym miejscu, jakim jest historyczny Pałac Radziwiłłów położony w Balicach. W jego wnętrzach przyjęcia weselne odbywają się od dziesięcioleci, a każde z nich ma zniewalającą oprawę. Pałac ma cztery pomieszczenia zdolne podjąć około 130 gości. Imprezę można zorganizować także w ogrodzie przed Pałacem, a wtedy brać udział w nim zdoła bez trudu ok. 350 zaproszonych. Plusem Pałacu Radziwiłłów jest to, że zlokalizowany jest raptem 12 kilometrów od Krakowa, który ma niesłychanie bogatą bazę noclegów. Dojazd gości z kościoła do sali weselnej nie trwa zwykle dłużej niż mniej więcej pół godziny.

Nasze dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]