Kiedy warto skorzystać z oferty coachingu kariery?

Coaching kariery - ta niebywała oferta wszystkich zadowoli.

Profesjonalne doradztwo zawodowe umożliwia poznanie swoich mocnych stron i wykorzystanie ukrytego potencjału. Na czym obecnie polega coaching kariery? Dlaczego opłaca się zainwestować w swoje kompetencje zawodowe?

Coaching kariery – wieloaspektowe przygotowanie do procesu rekrutacji

Coaching kariery przeprowadzony z kompetentnym doradcą zawodowym pomaga nie tylko tym, którzy ledwo co rozpoczęli swoją karierę, ale też wieloletnim pracobiorcom, którzy czują strach przed przemianami na rynku pracy, starają się przebrnąć przez restrukturyzację w spółce albo przygotowują się do zmiany pracy. Doświadczony coach kariery wspiera na wielu płaszczyznach – objaśnia jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, by pozytywnie przebrnąć proces rekrutacji, a także jak kształtować tzw. umiejętności „miękkie” oraz inne kompetencje, niezbędne w życiu zawodowym. Doradca zawodowy zajmuje się również wsparciem w odpowiednim przygotowaniu dokumentów, np. CV, portfolio osiągnięć bądź listu motywacyjnego, tak, by zwracały uwagę ewentualnych pracodawców, a zatem podniosły prawdopodobieństwo, iż kandydat będzie zaproszony na rozmowę. Nie bez znaczenia jest także pomoc coacha kariery w zakresie autoprezentacji – to jeden z najważniejszych przymiotów, na który zwracają uwagę specjaliści działów HR.

Komu przyda się coaching kariery?

Pragniesz kierować ścieżką swojej kariery zawodowej tak, by w końcu odnieść uznanie na rynku pracy? A może planujesz zmienić specjalizację, lecz nie wiesz, jaka praca da Ci satysfakcję i jednocześnie dobre zarobki? Coaching kariery spowoduje, że odkryjesz swoje słabsze i silne strony, zaczniesz posługiwać się skryty w Tobie potencjał i odnosić sukcesy zawodowe. Profesjonalny coach kariery wspomoże też kierowników wysokiego szczebla tudzież innych wysoko kwalifikowanych specjalistów potrzebującym rzetelnego doradztwa. Zanim dojdzie do pierwszego spotkania ma miejsce zdefiniowanie potrzeb doradczych – na tym etapie ustala się, czego oczekuje uczestnik, jakiego wsparcia potrzebuje i jaka liczba konsultacji z coachem kariery pozwoli dotrzeć do przewidzianego celu.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]