Kogo może reprezentować adwokat?

Zadaniem adwokata jest udzielanie porad mających charakter prawny, reprezentowanie swoich klientów przed sądami oraz urzędami i sporządzanie opinii prawnych. Spektrum spraw, których mogą podejmować się adwokaci jest wyjątkowo szerokie. Dużej części z nas adwokaci kojarzą się głównie ze sprawami , które mają charakter karny. Ale znaczna ich liczba zajmuje się również sprawami rodzinnymi czy administracyjnymi.

Jakiej pomocy o charakterze prawnym może udzielić nam adwokat?

Osoby fizyczne na ogół proszą o poradę tego fachowca, kiedy potrzebują pomocy z zakresu prawa cywilnego, karnego lub rodzinnego. Adwokat może nas chociażby reprezentować wówczas, gdy zdecydujemy się na rozwód. Niemniej rozległe jest spektrum pomocy, której adwokaci mogą udzielać przedsiębiorstwom. W tym wypadku mogą wystąpić one o poradę wtedy, kiedy niezbędne jest wyjaśnienie kwestii , które związane są z prawem gospodarczym, finansowym, ale też prawem pracy. Zależnie od tego, jakiego rodzaju pomocy oczekuje osoba prawna, adwokat może sporządzić dla firmy opinię prawną lub ekspertyzę, w stu procentach profesjonalny szablon umowy oraz sporządzić pisma procesowe. Te ostatnie bywają przygotowywane także na potrzeby osób fizycznych.

Co adwokat może zrobić dla firm?

Jak już wiemy, o poradę do tego rodzaju specjalisty zgłaszają się zarówno osoby prywatne, ale też najróżniejszej wielkości firmy i spółki. Na ich zlecenie adwokat sporządza dokumentację, która będzie odnosiła się do działalności firmy bądź spółki. Prawo, w tym również prawo podatkowe, zmienia się niezwykle często i tylko adwokat może śledzić je na bieżąco, a więc właściwie je interpretować. W każdej sprawie, czy skarbowej, czy karnej mamy prawo być reprezentowani przez specjalistę tego rodzaju. Adwokat może wystąpić w naszym imieniu tak w sądzie, jak i w urzędzie.