Komunia dziecka – o czym powinno się pamiętać?

Nie czekaj! Wybierz aktualną ofertę przyjęć komunijnych w rozsądnej cenie.

Impreza komunijna jest dla dziecka podobnie oczekiwanym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, ponieważ to na ogół pierwsza istotnie duża zabawa dla rodziny, na której dziecko czuje, iż cała uwaga skupiona jest tylko na nim. W związku z tym rodzice starają się, żeby ten dzień pozostał na całe życie w jego pamięci.

Wynająć salę na komunię czy wyprawić imprezę w mieszkaniu?

Już przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice powinni się zdecydować czy poczęstują gości w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie zarezerwowanie sali. Przyjęcie gości w mieszkaniu jest zazwyczaj opcją wówczas, gdy urządzamy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej rodziny, jednakże to już rzadkość. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii przeobraziły się w ostatnich czasach w huczne eventy rodzinne, w których bierze udział nawet ponad setka gości, w związku z tym zazwyczaj urządzane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeżeli chcemy zabukować najlepszy lokal, radzimy wyruszyć na poszukiwania sali, jak tylko będzie ustalony dzień przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym poważnym problemem może być także znalezienie dobrego dostawcy cateringu, zatem trzeba wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w przyrządzaniu dań na komunię. Niezbędne jest również to, żeby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, żeby dojazd wszystkich gości z kościoła był komfortowy oraz błyskawiczny.

Organizacja komunii – upominki, ciekawe gry dla dzieci, fotograf

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak następującą później zabawę gości. Obyczajem są także aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna musi zatem oferować zjawiskowe, zadbane pomieszczenia. Kolejnym plusem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość skorzystania z ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora grupa, polecamy zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który zajmie dzieci różnymi zabawami.
Rzecz jasna, goście obiadu komunijnego przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice z reguły zgadzają się na pełną dowolność z tym zakresie. Jednak nie będzie w złym tonie, jeżeli napiszemy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na pewne typy prezentów, przykładowo wartościową biżuterię albo zabawki z motywami militarnymi.

Nasze dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]