Kto powinien skorzystać z usług prawnika?

Większość z nas kojarzy profesję prawnika zwłaszcza ze sprawami kryminalnymi. Warto przy tym wiedzieć, iż najwięcej zleceń prowadzonych przez adwokata dotyczy rozpraw cywilnych. Stałymi partnerami prawników są w szczególności przedsiębiorstwa – te największe angażują własnych prawników, jednak nieduże przedsiębiorstwa zazwyczaj podpisują kontrakty z biurami. Usługi prawnika są niezbędne w różnych sektorach, lecz najchętniej decydują się na nie medycy, specjaliści z branży budowlanej czy przedsiębiorstwa działające w sektorze spożywczym. Kogo znajdziemy w gronie klientów prawników? Jak wybrać specjalistę, który zapewni pomyślne zakończenie naszej rozprawy?

Adwokat – w jakich sytuacjach zwrócić się o poradę?

Jak już napisaliśmy, wiele procesów prowadzonych przez adwokatów dotyczy spraw medycznych – dlatego lekarze często podpisują umowy z prawnikami. Oprócz medyków i przedsiębiorców, którzy do prawnika udają się przede wszystkim w czasie rozpraw dotyczących prawa handlowego, porady adwokata są także nierzadko niezbędne indywidualnym klientom – na przykład w czasie rozpraw dotyczących prawa rodzinnego, takich jak rozwody czy nadanie świadczeń. Z porady prawnika warto skorzystać poza tym w czasie spraw na gruncie prawa pracy – między innymi o niesłuszne zwolnienie.

W poszukiwaniu najlepszego adwokata

Teoretycznie usługi wszystkich prawników są identyczne, jednak doświadczenie pokazuje, że okazują się całkowicie różne. Jak więc wybrać adwokata, który zagwarantuje nam kompleksową obsługę podczas naszych spraw? Najlepiej postąpimy z pewnością prosząc o rekomendację przyjaciół, którzy już współpracowali z konkretnym prawnikiem. Nie zapominajmy też, by wybierać tylko adwokatów doświadczonych w konkretnej gałęzi prawa – między innymi w prawie spółek, kryminalnym, medycznym, ubezpieczeniowym lub rodzinnym.