Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

W tym miejscu znajdziesz korzystną ofertę lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla rodziców chrzest jest pierwszą ważną rodzinną okolicznością związaną bezpośrednio z ich nowo narodzonym potomkiem, z tej przyczyny dbają o to, żeby wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Przygotowanie chrzcin bywa jednak niełatwym zadaniem, szczególnie jeżeli na imprezę zaprasza się sporą grupę bliskich i znajomych. Niżej znajdziesz kilka porad, które pomogą ci w tym zakresie.

Organizacja chrzcin – możesz wybrać preferowany podarek dla swojego dziecka

Kiedyś chrzciny miały miejsce natychmiast po urodzeniu malucha, nierzadko wręcz w dniu połogu, z uwagi na znaczną śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzest zamienił się w znaczące wydarzenie nie tylko dla najbliższych pociechy, tym samym jest planowany najczęściej parę miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na dogłębne przemyślenie kluczowych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament, jak również rodziców chrzestnych. Umawiając z parafią dzień obrzędu trzeba uwzględnić to, ile czasu będzie potrzebne na zaproszenie wszystkich gości, a także organizację dla nich posiłków i noclegu, o ile będą przybywać do nas z daleka. W wysłanych zaproszeniach polecamy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojej obecności, co jest nieodzowne do obliczenia ile osób finalnie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się również zawiadomić, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Goście zazwyczaj stawiają na zabawki, aczkolwiek rodzicom więcej radości sprawią praktyczne prezenty, jak np. zestaw ubrań, fotelik do auta bądź kocyki dla dziecka.

Lokal na chrzest lub przyjęcie w domu – co jest standardem?

Jeszcze dwadzieścia lat temu chrzciny planowano najczęściej w domu rodziny dziecka, zatem nie każdy obecny podczas mszy w kościele był zapraszany na odświętną imprezę. Teraz normą jest już wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców. Analizując propozycje sal, w których można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią pięknie udekorowane pomieszczenia, ale też kooperują z firmą cateringową, która przyrządzi jadłospis harmonizujący z charakterem wydarzenia oraz która zagwarantuje rzetelną obsługę gości. Jeżeli sakrament wyznaczony jest na lato, rekomendujemy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast zanudzać się przy stole mogą szaleć na dworze, a fotograf czy rodzina zrobi śliczne zdjęcia. Znaczący jest także taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był wygodny, tak samo jak późniejszy transport gości do domu czy wynajętego hotelu.

Nasze dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]