Makijaż ślubny – co warto wiedzieć?

Ślub to wyjątkowa impreza. Nic zatem dziwnego, iż przyszli małżonkowie starają się, by jego oprawa także okazała się wyjątkowa. Poza dekoracjami świątyni oraz sali biesiadnej ważne okazuje się oczywiście również to, jak wyglądają nowożeńcy. Jeśli panowie mają dość proste zadanie – wystarczy tylko wybrać dobrze skrojony garnitur, to kobiety powinny być gotowe na większy wysiłek. Obok stroju, bardzo istotny będzie makijaż ślubny – w ogromnej mierze rzutuje on na wygląd przyszłej żony. Wykonanie odpowiedniego makijażu ślubnego nie jest jednak łatwe – z tego powodu dobrze powierzyć je doświadczonej wizażystce. Jak więc musi wyglądać makijaż ślubny? Jak znaleźć wizażystkę, która go wykona?

ABC makijażu ślubnego

Jak nietrudno się domyślić, najistotniejsze okazuje się to, aby makijaż dopasowany był do wyglądu panny młodej oraz jej stylizacji. Powinien również być fachowo wykonany, bo wszelkie pomyłki na pewno są widoczne na fotografiach, a to spowoduje, że w przyszłości niechętnie będziemy do nich zaglądać. Kolejną istotną zaletą będzie rzecz jasna trwałość makijażu ślubnego. Nie zapominajmy, że ceremonia i wesele zajmują całą noc, zaś intensywna zabawa może spowodować, że makijaż się rozmyje – z tego powodu do jego wykonania muszą być użyte tylko kosmetyki wysokiej klasy.

Jak wybrać kosmetyczkę do makijażu ślubnego?

Nie sposób też nie wspomnieć o tym, iż niektóre kosmetyki są w stanie wywoływać alergię. Dlatego tak istotne jest to, aby poza kwalifikacjami, wizażystka miała też informacje, które umożliwią ustrzeżenie się takich niemiłych niespodzianek. Dobrze postąpimy decydując się na pomoc kosmetyki rekomendowanej przez koleżankę, która ma ślub za sobą. W innych przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z sieci i wyszukanie wizytówki wizażystki – pamiętajmy również, aby sprawdzić portfolio uprzednich realizacji danej specjalistki.