Metamorfozy mieszkań – czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Na polskim rynku pojawiła się nowatorska oferta – tzw. home staging, który oznacza profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Tendencja do dokonywania szybkich remontów wnętrza krótko przed przygotowaniem do transakcji przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Przekonajmy się w takim razie, w jaki sposób profesjonalne zaaranżowanie mieszkania podnosi szanse powodzenia transakcji.

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży – czym się charakteryzuje

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży w pierwszej kolejności polega na usunięciu zagracających elementów i doprowadzeniu do ładu pomieszczeń. Prace obejmują szczególnie drobne remonty, czyli odświeżenie koloru ścian, wyrównanie ich powierzchni, wyposażenie w minimalistyczne meble. Tak udekorowana nieruchomość jest gotowa do sesji fotograficznej na potrzeby sprzedaży. Kluczowym elementem jest ukazanie potencjału domu, co dość często jest niewidoczne, jeśli właściciele nie mają zmysłu dekoratorskiego. Biura nieruchomości pokazują, że home staging znacznie podnosi prawdopodobieństwo znalezienia ewentualnych klientów, jak również satysfakcjonującego zakończenia procesu sprzedażowego.

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży – zaangażuj home stagera

Pamiętajmy zwłaszcza o tym, że za stylowo wyposażoną nieruchomość możemy wynegocjować o wiele wyższą kwotę – nawet o 15%. Warto wynająć fachowego dekoratora, specjalizującego się w przygotowaniu mieszkań do sprzedaży. Oprócz zmysłu estetycznego, posiada on również doświadczenie z dziedziny fotografii, co pozwoli na zatuszowanie negatywnych aspektów każdego mieszkania.