Po co przeprowadza się badanie termowizyjne budynku?

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy chcemy cieszyć się komfortem termicznym w mieszkaniu. Masz w planach termomodernizację nieruchomości? A może zależy Ci na weryfikacji jakości wykonanych już robót? Zleć diagnostykę termowizyjną. Na czym to polega?

Badanie termowizyjne budynku – zminimalizuj utratę ciepła

Dokładne ocieplenie budynku pozwala zredukować utratę ciepła i uzyskać duże oszczędności związane z paleniem w piecu. Remontowałeś swój dom i chcesz przekonać się czy prace zostały wykonane prawidłowo? Ogromne straty ciepła są wynikiem niewłaściwej izolacji fundamentów. Doskonałą metodą ustalenia powodów strat ciepła w pomieszczeniach jest badanie kamerą termowizyjną. Dlaczego okres jesienno-zimowy jest najbardziej właściwym czasem na przeprowadzenie takiej analizy? Analiza będzie wiarygodna tylko wówczas, gdy różnica między temperaturą na zewnątrz, a temperaturą w budynku będzie wyższa niż 15 st. C. Dzięki temu można precyzyjnie sprawdzić problemy ze szczelnością budynku i mostki cieplne.

Badanie termowizyjne budynku – bez ingerencji w konstrukcję nieruchomości

Z jakiego powodu diagnostyka termowizyjna ma tak duże znaczenie? Niewłaściwie wykonana termomodernizacja zazwyczaj skutkuje pojawieniem się wilgoci w mieszkaniu. Badanie kamerą termowizyjną jest całkowicie bezpieczne dla badanego obiektu, a diagnostyka termowizyjna może być wykonywana nawet z pewnej odległości od nieruchomości. Rezultaty zapisywane są na specjalnym wykresie, a newralgiczne miejsca zaznaczone na niebiesko. Interpretacja wyników wymaga ogromnej wiedzy specjalistycznej, dlatego diagnostyką termowizyjną zajmują się profesjonaliści. Sprawdź czy Twój dom jest przygotowany na nadejście zimy i zaufaj nowoczesnym metodom diagnostycznym, które określą źródła utraty ciepła.