Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Przemysłowy druk 3D - na tej stronie znajdziesz więcej informacji o pełnej ofercie.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest adresowana przede wszystkim do inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, projektantów CAD, a także przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wykonanego przy pomocy technologii SLA, SLS, DMLS, FDM, oraz PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno informacje zredagowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa druku 3D metodą SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk detali, bardzo wąskich ścianek, wygładzonej powierzchni oraz wyrazistych konturów.

Druk 3D metodą SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są następne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze zalety tej techniki druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość konturów oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

FDM – wydruk 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, a także możliwość korzystania z filamentów w szerokiej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany głównie za pomocą drukarek 3D MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają osoby potrzebujące prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]