Promocyjne i pamiątkowe ujęcia z lotu ptaka

Najpierw wykorzystywano je wyłącznie w wojsku, gdzie zresztą są używane do dziś. Stosunkowo szybko jednak drony docenili też inni klienci. Dotarły do pracowni architektów, geodetów czy policjantów. Trochę później drony postanowili używać również fotografowie oraz operatorzy kamer – maszyny te umożliwiły osiągnięcie niezwykłych ujęć bez konieczności wypożyczania helikoptera. Wraz z obniżeniem cen ich zakupu, dronami zainteresowali się także inni – dziś są bowiem chętnie wybieranymi upominkami, a najtańsze modele możemy nabyć już za niewielkie pieniądze. W rękach specjalistów najchętniej są jednak używane do kręcenia filmów i robienia fotografii. Dlaczego operatorzy tak chętnie je stosują?

Filmy z powietrza – plusy

Głównym atutem filmów z lotu ptaka, jak przed momentem nadmieniliśmy, jest możliwość uwiecznienia niezwykłych kadrów bez kosztownego wszak wynajmu śmigłowca. Z tego względu filmy z lotu ptaka chętnie nagrywają agencje parające się wykonywaniem programów TV. Filmy z lotu ptaka są też chętnie wykorzystywane w klipach promocyjnych – zwłaszcza, jeśli mają reklamować miejsce. Coraz częściej na filmy z drona stawiają również nowożeńcy, bo dzięki opisywanej technice zyskują niepowtarzalne filmy upamiętniające tę uroczystość. Rzecz jasna jeżeli znajdą właściwego operatora.

Ile wydasz na filmy z drona?

Za taką usługę trzeba rzecz jasna zapłacić. Jak wiele? Jest to zależne od różnych rzeczy – takich jak skomplikowanie projektu, to, czy wymagamy również montażu oraz miasta, w którym będzie wykonana usługa. Powinniśmy wziąć pod uwagę, iż wydatek jest uzależniony od liczby wylotów na dzień oraz ilości zrobionych zdjęć, jednak w wielu niestandardowych przypadkach koszty mogą się zwiększyć. Ceny filmów z lotu ptaka uzależnione są także od typu drona – mniej kosztowne okaże się wynajęcie quadrocoptera uzbrojonego w słabszy obiektyw, a kosztowniejsze drona z obiektywem 4K.