Prywatny transfer na lotnisko – kiedy warto?

Po długim locie w końcu lądujemy. Jest jednak późno, a przy lotnisku nie stoi żadna taksówka. Podróż autobusem także nie jest najlepszym pomysłem. Raz, że nie jeżdżą teraz tak często, po drugie – wieziemy cenne walizki. By takich problemów się ustrzec, podróż w interesach należy zorganizować zawczasu, a także zarezerwować transfer na lotnisko i z niego. Tym bardziej, iż dziś nie jest to trudne. W miastach z ważnymi portami lotniczymi funkcjonują bowiem firmy świadczące transfer na lotnisko oraz na konferencję. Co ważne, ich oferta na pewno trafi w oczekiwania najbardziej wymagających pasażerów. Czym więc różni się od zwykłego taxi? Czemu warto postawić na tę opcję?

Atuty transferu na lotnisko

Wielu pasażerów na pewno usatysfakcjonuje to, iż firmy świadczące transfer z lotniska w Krakowie i pozostałych dużych miejscowościach dysponują flotą składającą się wyłącznie z luksusowych samochodów – między innymi Mercedesów. W przeciwieństwie do zwykłego transportu, pasażerowie mają szansę zlecić transport swoich partnerów biznesowych – kierowca zabierze pasażera z terminalu oraz dowiezie w określone miejsce. Warto również zaznaczyć, iż transfer na lotnisko oraz z niego obejmuje dłuższe podróże – pasażerowie mają szansę zlecić trasę do innego miasta, a nawet regionu.

Transfer na lotnisko – jak dużo zapłacisz?

Z uwagi na swoje liczne zalety i oferowane luksusowe warunki jazdy jasnym jest, taki transfer na lotnisko bywa trochę droższy od tradycyjnej komunikacji. Jeżeli natomiast będziemy pamiętać o tym, że używając tej opcji możemy dojechać do innych miejscowości, różnice w kosztach nie okażą się duże. Przejazd w granicach Krakowa to wydatek rzędu siedemdziesięciu PLN. Natomiast pasażerowie wyjeżdżający z Krakowa, którzy poza prowadzeniem biznesu pragną też poznać południe Polski, mogą skorzystć z kursów do okolicznych miast – między innymi Oświęcimia.