Radca prawny dla osób fizycznych i spółek

Radca prawny to zawód obarczony ogromną odpowiedzialnością. Osoba reprezentująca literę prawa musi wyróżniać się wysokimi kompetencjami oraz zaproponować klientom najlepsze wyjście. Czym zajmuje się w dzisiejszych czasach kompetentny radca prawny?

Radca prawny – przedsiębiorstwa i stowarzyszenia

Dzisiejsze czasy stawiają przed radcami prawnymi nowe wymagania. Obecnie radca prawny powinien dysponować wiedzą z rozmaitych dziedzin, nie tylko tradycyjnych – np. prawo handlowe czy cywilne, ale także takich jak cloud computing, ochrona danych osobowych, zarządzanie projektami informatycznymi. Prężny rozwój nowych technologii obliguje prawników do zdobywania specjalistycznej wiedzy, którą będzie można wykorzystać w praktyce. Kto znajduje się w kręgu klientów radców prawnych? Z reguły są to
organizacje społeczne, jednostki samorządu terytorialnego, osoby prawne, ale też osoby indywidualne. Każda grupa odbiorcówma specyficzne problemy, które rozwiązuje doświadczony prawnik.

Radca prawny – likwidacja spółek i stowarzyszeń

Radca prawny styka się z różnymi problemami. Pomaga sporządzać projekty aktów prawnych, współtworzy umowy spółek osobowych, zajmuje się kompletowaniem dokumentów związanych z likwidacją podmiotów oraz stowarzyszeń. Zyskuje również prawo sprawowania zastępstwa procesowego, obsługuje postępowania naprawcze, doradza w zakresie prawa ubezpieczeń społecznych. Pomaga też klientom indywidualnym, dla których walczy o odszkodowania, obsługuje sprawy spadkowe oraz inne. W swojej codziennej praktyce radca prawny doradza także w sprawach o stwierdzenie zasiedzenia i w zakresie rozwodów. Doświadczony radca prawny jest współcześnie na wagę złota – niezależnie od tego czy występuje w imieniu przedsiębiorstw, stowarzyszeń, organizacji społecznych, czy osób fizycznych.