Spotkanie wigilijne w dużej firmie? Z cateringiem świątecznym będzie łatwiej

Więcej o cateringu świątecznym Katowice na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Ostatni miesiąc roku to czas, który spędzamy na ogół z bliskimi, jednak imprezy świąteczne urządzane są też w firmach. W wielu przypadkach pracownicy firmy przygotowują je sami, przynosząc samodzielnie przyrządzone potrawy, jednak w dużych przedsiębiorstwach ten sposób działania nie zawsze sprawdza. Żeby zatem ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, zarówno tych w wąskim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, rekomendujemy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Jakie polskie potrawy znajdują się w ofercie cateringu świątecznego

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole powinno znaleźć się jak najwięcej tradycyjnych świątecznych smakołyków. To zwłaszcza dania rybne, jak chrupiący filet z karpia lub łososia, jak również zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa rybna. Nie może zabraknąć też krokietów z kapustą i grzybami, które z reguły podawane są wespół z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez chłodnych zakąsek, przykładowo bez sałatki warzywnej albo śledzia z borowikami. Warto także zatroszczyć się o słodki akcent na koniec spotkania. Na stół świąteczny rekomendujemy makowiec, kutię z rodzynkami bądź lekki sernik.

Catering świąteczny w firmie – omów menu z pracownikami

Za planowanie Bożego Narodzenia w firmie należy wziąć się z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Musisz wyznaczyć dzień wydarzenia i dostosować go do planów urlopów zespołu. Umożliwia to ścisłe określenie potencjalnej liczby gości uroczystości, a tym samym pomoże zamówić trafną ilość porcji. Rekomendujemy omówić z załogą menu i wespół wybrać te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Istotne jest również to, by mieć wiedzę czy któryś z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w wypiekach, albo są w załodze firmy wegetarianie. Dla tych pracowników trzeba zamówić dania zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne akceptują zamówienia przez większą cześć grudnia, jednak nie warto zabierać się do w ostatniej chwili.

Nasze dane:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]