Urządzenia do zwiedzania dla muzeów i wystaw

Wycieczka po muzeum może zyskać całkowicie nowy wymiar, jeśli skorzystamy z audio zwiedzania. Warto zatem dowiedzieć się, czym są audiowycieczki, i przekonać się, co zagwarantuje zwiedzającym użycie audioprzewodnika.

Audio guide – dlaczego warto zwiedzać z nim muzeum?

Audioprzewodniki dla muzeów to proste w użyciu mobilne urządzenia do zwiedzania, dzięki którym osoba odwiedzająca wystawę otrzymuje w czasie rzeczywistym mnóstwo ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Dzięki nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą w sposób interaktywny przeżywać wizytę w muzeum. Wszelkie urządzenia do audiowycieczek cechują się wysoką funkcjonalnością i prostym mechanizmem obsługi. Z pewnością dla dużej liczby osób odwiedzających muzea oglądanie wystawy we własnym tempie przy równoczesnym odsłuchiwaniu narracji o oglądanych zbiorach, będzie bardziej intrygujące niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, aby zwiększyć wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, są dopasowywane do potrzeb konkretnego muzeum, a także samego odbiorcy. Zatem bez względu na to, czy do muzeum trafia pokaźna grupa nastolatków, wycieczka seniorów bądź rodzina z dziećmi – odpowiednie dobranie treści audioguide’a do profilu i wieku zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w muzeum niezapomnianym przeżyciem.

Jakie urządzenia dla audio przewodników wybrać?

Na rynku pojawiły się najróżniejsze audio przewodniki turystyczne, dlatego wybór najlepszego urządzenia do zwiedzania może okazać się dla niektórych kierowników muzeów problematyczny. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na to, czy dystrybutor, który oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość stworzenia ciekawego scenariusza edukacyjnego. Ważna jest również dostępność treści w innych językach. Na przykład, rodzimej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia odwiedzającym muzeów możliwość skorzystania z nagrań w kilku językach.