Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Każdy z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których z różnych powodów nie chcemy się pozbyć. By nie zagracały powierzchni domu, najczęściej przenosimy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy bądź na strych. Problem jednakże w tym, że po pewnym czasie i te pomieszczenia stają się tak zapchane, że zwyczajne ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, stanowiącego przesłankę do tego, aby uwolnić się od uzbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często urządzamy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak łatwo wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, strychu oraz mieszkania.

Wywóz starych mebli – co z nimi zrobić?

Śmieci takie jak elementy ram okien, sprzęt RTV i AGD, połamane panele podłogowe lub ścienne czy popsute meble nie mogą trafić do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio dużego samochodu. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się na ogół raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na przetrzymanie odpadów o sporej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on również o zgodny z prawem recykling zebranych odpadków. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko oferują również fachową asystę przy sprzątaniu poddasza, komórki lub całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – na czym polega?

Jeżeli stare meble będą przekazane do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, nie skończą spopielone ani porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu ich podług materiału, z którego są wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości się je wykonuje, sprowadza się zazwyczaj do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do produkcji nowych biurek, stołów bądź półek.

Nasze dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]