Garnitur czy smoking? Co warto wiedzieć o męskiej modzie ślubnej

Ceremonia ślubna to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego państwo młodzi zwracają ogromną wagę do oprawy wesela. Istotną kwestią jest ubiór – nie tylko panna młoda, ale także pan młody powinien wyglądać modnie i elegancko. Męska moda ślubna ma wiele odsłon.
Mężczyźni nie są obecnie skazani na jeden rodzaj garnituru, a moda męska ślubna podlega podobnym przemianom, co kobieca. Klasyczny strój z pewnością odda podniosłość chwili, lecz często wzbogaca się go folkowymi bądź graficznymi elementami. Warto pamiętać, że garnitur czy frak powinien pasować do osobowości pana młodego, aby nie czuł się on w nim nieswojo.

Męska moda na wesele – współczesne trendy

Marynarka, spodnie garniturowe, koszula, krawat… nawet najprostszy strój pana młodego zawiera wiele elementów. Jednym z nich, który ostatnimi czasy wraca do łask i ślubna moda męska nie może się obecnie bez niego obyć, jest kamizelka. Wygląd modnej kamizelki nawiązuje do dawnej elegancji, lecz może kontrastować barwą z tkaniną garnituru. Jeśli chodzi o garnitur, coraz modniejsze stają się zestawy w kratę, oddające hołd stylowi retro, lecz z tej inspiracji czerpie cała moda męska. Ślub w klimacie boho lub rustykalnym będzie idealną okazją na wystąpienie w kraciastym garniturze. Kolejnym modnym elementem będą szelki – czarne lub brązowe wyglądają bardzo elegancko.

Moda ślubna męska – gdzie znaleźć inspiracje?

Wybór elementów ubioru ślubnego może wydawać się trudnym zadaniem, lecz z pomocą przychodzą strony internetowe w całości poświęcone przygotowaniom do ślubu i wesela, ukazujące najnowsze trendy oraz pełne porad dla przyszłych małżonków. Ślubna moda męska zajmuje znaczną część wspomnianych portali.