Tradycja pisania listów do Mikołaja nadal żyje

Na Śląsku czasem w jego roli występuje Gwiazdor, na wschodzie kraju – Dziadek Mróz. Ciężko jest wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez Świętego Mikołaja. Niezależnie od tego, jak się nazywa, jego funkcja jest taka sama – przynosi dzieciom oraz dorosłym prezenty, sprawiając, iż Boże Narodzenie jest bardzo wyjątkowym okresem. Niestety w rzeczywistości obowiązek kupienia podarków dla najmłodszych spoczywa na dorosłych, a to dla większości ludzi bywa przyczyną wielkich trudności. Jak wszak wybrać prezent, który odpowie na potrzeby szkraba? Przydatny okaże się list do Mikołaja. Dlaczego warto go wysłać?

Czemu warto wysłać list do Mikołaja?

Wysyłanie listów, w których dzieci wskazują wymarzone prezenty ma długą historię. Każdy z nas w młodości wysłał choć jeden taki list, więc z pewnością wie, jak wiele frajdy dała mu ta rozrywka. Co ważne, list do Mikołaja okaże się naprawdę pomocny także dla dorosłych – z nim bez problemu dowiedzą się, o czym marzy ich pociecha. Należy też wspomnieć, że to wyjście zapewnia całkowitą dyskrecję – maluch nie domyśli się, że prezent otrzymał od nas, a nie Mikołaja.

Prezenty za wysłanie listu do Mikołaja

W tym roku napisanie listu do Mikołaja wiąże się z jeszcze innymi atrakcjami. Firma Mattel zorganizowała akcję, która umożliwia wygranie ciekawych zabawek dla dzieci. O co chodzi? Pod adresem www.listdomikolaja.pl dostępny jest kreator, za pomocą którego mamy szansę wykonać unikalny list do Mikołaja. A ten każdego dnia znajdzie najpiękniejsze listy i nagrodzi ich twórców.