Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Chcesz poznać tajemnicze miejsca w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, zatem czasem trudno znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o planowanych imprezach sportowych bądź kulturalnych i najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

By pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której szybko znajdą Centra Informacji Turystycznej, pensjonaty, hotele i kempingi, jak również zabytki i galerie położone w miejscowościach województwa. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Prócz tego dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery przedstawiające m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, piękno parków krajobrazowych i narodowych czy trasy rowerowe.

Proste rozmówki i spis konsulatów – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych ciekawych miejscowości. Newsy dodawane na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i włoskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego. Nadzwyczaj pomocna dla cudzoziemców jest również sekcja Rozmówki, w której poznają kluczowe słówka i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wczasów w Polsce.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego