Ceny podłóg drewnianych

więcej »

Podłogi z drewna, mimo, że w ostatnimi laty na sklepowych półkach trafia się całe mnóstwo atrakcyjnych alternatyw, stale znajdują nabywców. Nie sposób się temu jednak dziwić – oprócz tego, że doskonale wyglądają, są naprawdę funkcjonalne i wytrzymałe. Cena podłóg drewnianych jest na pewno wyższa, niż w przypadku innego typu podłóg, jednak powinniśmy pamiętać, że, dobrze utrzymane, posłużą naszej rodzinie całe pokolenia.

Ceny podłóg drewnianych – czy naprawdę są tak wysokie?

Ceny metra kwadratowego posadzki z drewna zaczynają się już od niecałych stu złotych. Warto jednak pamiętać, że to tylko cena podłóg drewnianych z gatunków takich, jak sosna – jeśli chcielibyśmy, by nasza podłoga była solidniejsza, powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu około tysiąca złotych za metr kwadratowy.

Rodzaj drewna, a cena podłóg drewnianych

Niełatwo jest bezbłędnie określić, ile trzeba wydać na podłogi drewniane – cena zależy wszak od wielu ich cech. Niewątpliwie decydujący wpływ ma na nią rodzaj drewna, z którego zostały zrobione. Najwięcej kosztują posadzki wykonane z egzotycznego drewna – teak, meranti lub palisander wykazują bowiem wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody.

Cena podłóg drewnianych nie należy do najmniejszych – a zatem warto się o nie zatroszczyć

Żywotność podłogi drewnianej możemy wydłużyć wykonując właściwe zabiegi zabezpieczające. Nie powinniśmy na tym oszczędzać – cena podłóg drewnianych nie należy wszak do najmniejszych, a odpowiednio ją konserwując zagwarantujemy sobie, że nawet dekady po ułożeniu parkiet będzie w idealnym stanie.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]