Niebanalne żaluzje drewniane

Żaluzje poziome od dawna są najpopularniejszymi przysłonami na okna. Zazwyczaj produkowane są z aluminium, jednak ostatnio na rynku możemy znaleźć wiele tego rodzaju produktów z odmiennych surowców. Dużym uznaniem szczycą się między innymi żaluzje drewniane – klienci doceniają zarówno ich styl, jak i wygodę. Wytwarzane są najczęściej z abachi i podobnych rodzajów drewna. Dlaczego warto postawić na zakup takich żaluzji? Jakie posiadają atuty? W jakich domach sprawdzą się żaluzje drewniane?

Atuty żaluzji drewnianych

Sporo klientów wybiera żaluzje drewniane z uwagi na cechujące je walory wizualne – świetnie prezentują się tak w klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach, zawsze generując domową atmosferę. Poza tym są także niezwykle wygodne w eksploatacji – tak jak ich kuzyni z metalu. Żaluzje drewniane doskonale chronią przed światłem, natomiast promienie UV nie niszczą ich, przez co przez lata zachowują swoje zalety. Możemy je nabyć w różnych modelach, zatem bez trudu znajdziemy żaluzje dostosowane do konkretnego pokoju.

Założenie żaluzji drewnianych

Założenie żaluzji drewnianych nie sprawi nikomu żadnych trudności. Producenci zazwyczaj dostarczają je razem z systemem montażowym, zaś nasza rola ogranicza się wyłącznie do wywiercenia w ramie małych otworów oraz zamontowania w nich uchwytów. Na nich spoczywa rynna żaluzji wraz ze sznurkiem do sterowania. Kiedy jednak nie potrafimy poradzić sobie z tym samodzielnie, za niewielką opłatą pomoże nam w tym ekipa sprzedawcy.