Plisy – efektowne przysłony okienne

Coraz chętniej odchodzimy od normalnych zasłonek, wybierając bardziej oryginalne akcesoria na okna, czyli plisy lub rolety. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż ich mocne strony nie kończą się na ciekawym designie – są bowiem komfortowe i solidne, a właściciele zasłon docenią także to, że nie musimy wkładać ich do pralki. Plisy są dostępne w najróżniejszych wersjach, przez co modele dostosowane do swoich oczekiwań znajdą wszyscy. Jak jednak je kupować? Na co zwrócić uwagę, by zakup był trafiony?

Plisy – co będzie istotne?

Jak nietrudno się domyślić, przy zakupie plis przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Muszą być w stu procentach dostosowane do kształtu danego okna, co na szczęście nie sprawi nam żadnych problemów. W sklepach znajdziemy rozmaite rozmiary oraz formy plis, przez co dobierzemy je nawet do oryginalnych okien. Pamiętajmy również, iż na strych powinniśmy kupować plisy z solidniejszej tkaniny. Umożliwi nam na zabezpieczenie tego miejsca przed dużym nasłonecznieniem.

Co poza plisami?

Plisy to nie jedyne akcesoria na okna, które obecnie dostępne są w sklepach. Zwolennicy niebanalnych pomysłów powinni sprawdzić też inne, równie ciekawe produkty. Godne uwagi są także rolety rzymskie, które przywodzą na myśl plisy. Doskonale chronią przed światłem oraz nachalnymi spojrzeniami, stając się jednocześnie idealną dekoracją naszego domu. Pomimo, że w krajowych sklepach znajdziemy je od niedawna, szybko zdobyły sporo miłośników.