Rolety rzymskie – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Stopniowo odchodzimy od tradycyjnych zasłonek. Zamiast nich montujemy najróżniejsze przysłony na okna takie jak plisy lub rolety rzymskie. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż takie akcesoria okazują się nie tylko bardziej komfortowe, ale też lepiej chronią przed słońcem. Dlaczego oprócz tego warto postawić na rolety rzymskie? Jakie wykazują dobre strony? Co powinniśmy dowiedzieć się o nich przed zakupem?

Z jakich surowców produkuje się rolety rzymskie?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo najróżniejszych rolet rzymskich. Znajdziemy więc modele zrobione z papieru lub bawełny, aż po rolety z jedwabiu. Część marek prowadzi poza tym produkcję rolet rzymskich z materiałów dostarczonych przez kupującego – pozwala to na dopasowanie ich do wystroju konkretnego mieszkania. Dla osób lubiących nietypowe pomysły trafionym wyjściem okaże się kupno rolet rzymskich zrobionych z materiałów niepalnych czy niebanalnych folii.

Rolety rzymskie dla wszystkich pomieszczeń

Różnorodność wzorów rolet rzymskich sprawia, iż z łatwością znajdziemy takie, które będą świetnie wyglądać tak w nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych wnętrzach. Poszczególne rolety różnią się między sobą także systemem sterowania – większość wyposażona jest w zwykły sznurek, rzadziej zdarzają się zaś rolety rzymskie posiadające specjalny kierowany pilotem silnik elektryczny. Rolety rzymskie mogą być też podszyte dodatkową warstwą tkaniny, co jeszcze lepiej chroni pomieszczenie przed światłem.