Czym charakteryzuje się hosting współdzielony?

Czym jest hosting?

Hosting to usługa udostępniania przestrzeni dyskowej serwera, czyli pracującej bezustannie maszyny, mającej dużą moc obliczeniową. Dzięki hostingowi pracują wszystkie strony w internecie, ponieważ każda z nich znajduje się na serwerze oraz jest przez niego obsługiwana.

Jak działa hosting współdzielony?

Hosting współdzielony, czyli shared hosting jest najczęściej wykorzystywanym typem hostingu, w którym jednej fizycznej maszyny używa wielu użytkowników. Wykorzystując go, do dyspozycji ma się wyliczoną część zasobów sprzętowych serwera, jak m.in. pamięć RAM czy ilość miejsca na dysku. Wspólne dla wszystkich jest oprogramowanie.
Wybór tego typu hostingu jest polecany dla niedoświadczonych użytkowników, z powodu stałej pomocy technicznej, dzięki której szybko i fachowo zostaną usunięte wszelkie problemy. Poza tym ogromnym plusem jest oczywiście niska cena wynikająca z faktu, że z jednego urządzenia korzysta wielka ilość użytkowników.
Największymi zaletami hostingu współdzielonego są atrakcyjna cena oraz pomoc i obsługa techniczna. Sprawiają, iż jest on popularniejszy od serwerów dedykowanych i serwerów VPS.