Czym jest technologia Managed VPS?

MVPS to skrót od angielskiego Managed Virtual Private Server, co po polsku oznacza zarządzalny wirtualny prywatny serwer. Aby zrozumieć, czym charakteryzuje się ta technologia, potrzeba się zapoznać z definicją hostingu.

Czym jest hosting?

Hosting jest usługą, która polega na udostępnianiu miejsca na serwerze. Gdy chce się uruchomić stronę internetową, jego wykupienie jest niezbędne. Aby działać stabilnie, potrzebuje się ona znajdować na serwerze i być przez niego obsługiwana.

Czym jest Managed VPS?

Technologią, dzięki której serwer fizyczny zostaje rozdzielony na mniejsze przestrzenie, jest Managed VPS. Stworzone w ten sposób serwery wirtualne są znakomitym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie nie mają potrzeby wykorzystywać całej mocy serwera. Są tańsze, zapewniając jednocześnie pełną niezależność dzięki temu, że są od siebie w pełni odizolowane. Daje to całkowitą pewność, że konfiguracja zapisana na wykupionej wirtualnej maszynie nie zostanie zmieniona przez osoby niepożądane
Dzięki wielu zaletom i korzystnej cenie serwery wirtualne to często wykorzystywana technologia wśród osób prowadzących profesjonalne strony internetowe.