Nienaturalne linki przychodzące – filtry od Google

Najistotniejszą przyczyną, przez którą na witrynę online może zostać zastosowany filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych nieprzyjemnych obostrzeń?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie nadmiernej liczby odsyłaczy kierujących odbiorców na naszą witrynę w sieci. Manipulują one miejscem portalu w wynikach wyszukiwania i przez to przekraczają reguły rzetelnego pozycjonowania wypracowane przez grupę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące stosowane są w formie tekstów marketingowych naszpikowanych wieloma odnośnikami. Występuje też zjawisko wymiany linków, co jest nielegalne. Kiedy nieuczciwe metody zostaną wykryte, witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się z gwałtownym obniżeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, nawet o 30 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Zwróćmy uwagę na to, że jeśli na adres www zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo starać się o przywrócenie dobrej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest jednak bardzo długotrwały i nie gwarantuje całkowitego powodzenia. Jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę na sprawne usunięcie filtrów – wyślijmy zapytanie do doświadczonej agencji pozycjonującej. Fachowcy momentalnie zdiagnozują realną przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie renomowanym podmiotom.