Badania dla operatorów

badania operatorów na www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/

Są potrzebne jeśli zamierzamy stwierdzić, czy ktoś jest wstanie podjąć pracę jako operator wózka tudzież innego pojazdu. Choć wielu badanych się ich obawia, kiedy nie mamy problemów psychicznych, ich zaliczenie nie powinno przyprawić nam większych kłopotów. Jak zatem przebiegają badania operatorów urządzeń? Na co warto się przygotować?

Początkowa część badania operatorów

Na otwierającym etapie badania potencjalny operator uzupełnia przygotowany przez psychologa kwestionariusz. Powinien w nim rozwiązać zadania związane z działaniem w rozmaitych, szczególnie ekstremalnych sytuacjach. Po przeczytaniu formularza potencjalnego kierowcy, specjalista będzie potrafił stwierdzić, czy odpowiednio radzi sobie ze stresem oraz zbadać jego sprawność intelektualną i umiejętności społeczne. Zawartość formularza jest zależna od profesji starającego się o uprawnienia. Pierwszy etap badania operatorów zwykle wywołuje duży stres, jednak jej przejście nie jest niewykonalne.

Badania operatorów na aparatach

Druga część badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie opracowanych przyrządów. Poszczególne testy badają takie cechy jak szybkość reagowania lub podejmowanie wyborów w przypadkowych sytuacjach. Należy pamiętać, że niekiedy ten element badań może się nie odbyć. Tak będzie, kiedy badany w rozmowie nie będzie krył gorszego nastroju lub test udowodni, że przed odwiedzeniem poradni spożył napój alkoholowy. Zaplanowane działanie może zostać wtedy przełożone albo – jeśli przyczyną okaże się spożycie alkoholu – również odwołane.

Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]